Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Sel Kontrolü

Daralt
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Sel Kontrolü

  Ülkemizin dört bir tarafı deniz ile çevrili olmasından dolayı doğal olaylarla her zaman karşı karşıya gelebiliriz. Sel baskınlarının önüne geçmek için birçok yöntemler uygulanır. Son yıllarda özellikle bazı bölgelerde sel artışı yaşanmaktadır. Alışılmışın dışında gelen bu süreçte sel kontrolü sağlamak için barajların ve dere tarzı yerlerin önlerini kapatmak gerekir. Barajlarda ve dere yataklarında biriken aşırı su sel baskınına neden olur.

  Ülkemizde iklim koşulları sürekli değişmektedir. Yaz ayında bile aniden hava yağışlı olabiliyor. Doğal güzellikleri bozmadan artık sel kontrolü yapmak için birçok firma çit üretmektedir. Çitler ile bu tarz yerlerin kenarlarına korkuluk yaparak duvar örebiliriz. Suyun akışına yön veren mandıralar kullanılabilir. Dışarıdan bakıldığında görüntüyü asla bozmayacak ve suyu içeride tutacak olan paslanmaz sac kullanılabilir. Konut yerlerine yakın olan barajları olabildiğince kapatmak ve o alanları sıvamak gerekir. Çoğu kişinin yaşadığı bu tarz sıkıntılarda toprak verimliliğini arttırmak ve alan düzenlemesi yapmak çok gereklidir. Sel baskını oluşacak yerleri genelde ağaçlarla donatabiliriz. Sel oluşabilecek alanlar için kütük koruması yapılır. Genelde ahşap kaplamalar tercih edilir. Ahşap malzemelerden inşa edilen kamelyalar kullanılabilir. Sel oluşacak ve oluşması muhtemel alanlara genelde gider kanallarının yerleri kontrol edilir. Su akışının gider yönünü dengede tutmak ve stabilize etmek çok önemlidir. ekolojik sistemin içinde sel her zaman oluşabilir. İnsanların rahatını bozan bu durumda olabildiğince doğal yaşamı değiştirmek gereklidir. Sel alanlarında ayaklı kontrol sağlayan çok ilginç ürünler bulunur. Sudan ve korozyondan asla etkilenmeyecek olan paslanmaz kalitede suyu belirli bölgede hâkim tutan çitler tercih edilir. İnsanların hayatlarını çok tedirgin eden bu durumda mutlaka çevre belediye hizmetlerinden yardım almak gereklidir. Özellikle köy bölgelerinde hâkim olan dere yatakları için çok ideal uygulanan ürünler üretildi. Sel kontrolünü sağlanan ürünler yapıları gereği olarak çok dayanıklıdır. Kolay zarar görmezler. Farklı materyallerle yapılan bu tarz ürünleri monte ederek kontrol sağlanabilir. Bu sayede insanların sıkıntılı dönemlerine ışık tutabiliriz. Sel kontrolünde insanlar için çok ideal çözümler sağlayacak maddeler kapsamında birçok etken gösteren üründen bahsetmek mümkündür. İnternet üzerinden bu tarz süreçlerinde nasıl yapıldığını anlatan birçok video ile karşılaşabilirsiniz. Birçok mimari proje kapsamında önlem almak amacıyla kontrol edilen ürünler sel baskınına uygun olan yerler içinde düşünülebilir.

  Sel kontrolünde aritmetik düzenlerde monte edilen birçok kapama ürünleri ortamda su sızıntısını önlemeye yardımcıdır. Sel kontrolü için üretilen farklı yapıda ürünler bulunur. İlgili ürünleri farklı fiyatlarla temin edebiliriz. Sizlerde piyasada olan sel kontrolü sağlayacak farklı tasarım modüllerini inceleyebilirsiniz. Bu tarz ürünler çok etkilidir. De monte edilen ayaklı modellerin kullanımları da kurulumları da kolaydır. Montaj gerektiren bu tarz ürünler insanların daha güveniliri ortamda olmasına yardımcıdır. İlgili ortamda düzenleme yapılmasına büyük derecede olanak sağlar. Doğal yaşamda değişiklik için de çok ideal parçalardır.
  mdfta9411
Lütfen bekleyin...
X