Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Su Kullanım Hakları Planlama Raporu Nasıl Alınır ?

Daralt
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Su Kullanım Hakları Planlama Raporu Nasıl Alınır ?

  Hidroelektrik Santral Projeleri için DSİ tarafından belirlenen HES Su Kullanım Hakları Dispozisyonuna göre proje alanı içerisinde kadime konu olan tüm su haklarının ortaya çıkartıldığı planlama raporudur.

  Bu rapor, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından da ÇED izin işlemleri aşamasında istenmektedir. Rapor içeriği, projeye konu olan akarsu mansap ve memba arasında kalan su haklarına sahip canlıların tespit edilmesi ve bu canlıların su hakları miktarları belirlenmesidir.

  Rapor, Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu formatta hazırlanmaktadır. Hazırlanan rapor, DSİ Bölge Müdürlüğü’ne onaylatılmadan ÇED Raporu ve proje tanıtım dosyası ekine konulamaz. Rapor yetkin ve su konusunda uzman Ziraat Mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır.

  Gerekli bilgi ve detaylar için bize ulaşabilirsiniz;

  Çev-Med Çevre olarak ÇED Raporu hazırlama (ÇED Belgesi alma), Maden izinleri (Yetkili Tüzel Kişilik), Çevre Danışmanlık ve Enerji Yatırım hizmetleri konusunda bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir firma olarak çözüm ortağınız olmakta olup, her türlü soru ve bilgilendirme için aşağıdaki irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

  ÇEV-MED ÇEVRE

  İletişim Bilgileri;
  Adres: Çayhane Sokak 27/10 Gaziosmanpaşa
  Çankaya / ANKARA
  Telefon: 0312 448 25 22 / 0312 448 25 18
  Faks: 0312 448 25 23
  Eposta: info@cevmed.com.tr

  ÇEVMED | ÇED Hizmetleri | Çevre Danışmanlık
  http://www.cevmed.com.tr
  ÇED Yeterlilik Yönetmeliği Kapsamında Proje Tanıtım Dosyası, ÇED Raporu Hazırlanması ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri
  mdfta9411
Lütfen bekleyin...
X