Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Mevcut Çevresel Durum Tespit Raporları Nedir ?

Daralt
X
 
 • Süzgeç
 • Zaman
 • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

 • Mevcut Çevresel Durum Tespit Raporları Nedir ?

  Bölgenin yarının şekillendirilmesine temel teşkil eden Bölge Planı, bölge kaynaklarının daha iyi bir geleceğe ulaşma yönünde harekete geçirilmesinde kullanılan bir araçtır. Bölgenin gelecek tasavvuru, bugünkü durumu ve kaynakları ile bu kaynakların ne şekilde kalkınma amaçlarına hizmet edeceği, Bölge Planı’nın temel odağını oluşturmaktadır. Bölge Planlama sürecinin temel adımlarından biri gelecek tasavvuru oluşturulmasında anahtar rol oynayan “Neredeyiz?” sorusunun yanıtlanmasıdır. Bu amaçla, Bölgenin Planı hazırlık çalışmaları kapsamında ilk aşama, bölgenin mevcut durumunun tespiti ve analizi olur. Durum analizi ile bölgenin sorunları, potansiyelleri ve önceliklerinin tespit edilmesi amaçlanır ve geleceğe yönelik amaç, hedef ve stratejilerin geliştirilebilmesi için bir altlık oluşturulur.

  Bölgeyi daha iyi anlamak adına, ihtiyaç duyulan niceliksel ve niteliksel verilere ulaşmak için kapsamlı bir veri tabanı ve yayın araştırması yapılır. Veri temin etmek üzere çeşitli paydaş kuruluşlara ziyaretler düzenlenip, resmi yazılarla bilgi istenir. Kurum ve kuruluşlardan gelen veri ve istatistikler durum analizi çerçevesinde tematik ve karşılaştırmalı analizlerle değerlendirilir ve bu şekilde çalışmaya son hali verilir.

  Gerekli bilgi ve detaylar için bize ulaşabilirsiniz;

  Çev-Med Çevre olarak ÇED Raporu hazırlama (ÇED Belgesi alma), Maden izinleri (Yetkili Tüzel Kişilik), Çevre Danışmanlık ve Enerji Yatırım hizmetleri konusunda bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir firma olarak çözüm ortağınız olmakta olup, her türlü soru ve bilgilendirme için aşağıdaki irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

  ÇEV-MED ÇEVRE

  İletişim Bilgileri;
  Adres: Çayhane Sokak 27/10 Gaziosmanpaşa
  Çankaya / ANKARA
  Telefon: 0312 448 25 22 / 0312 448 25 18
  Faks: 0312 448 25 23
  Eposta: info@cevmed.com.tr

  ÇEVMED | ÇED Hizmetleri | Çevre Danışmanlık
  http://www.cevmed.com.tr
  ÇED Yeterlilik Yönetmeliği Kapsamında Proje Tanıtım Dosyası, ÇED Raporu Hazırlanması ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri
  mdfta9411
Lütfen bekleyin...
X