Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Ankara Tavuk Çiftliği Çed Raporu Hazırlayan Firma

Daralt
X

• Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Ankara Tavuk Çiftliği Çed Raporu Hazırlayan Firma

Tavuk Çiftliği yatırımı planlayan yatırımcılar Çed Belgesi almak zorundadır. Çed belgesi almadan inşaata başlamaları durumunda ceza kesilir ve yatırım çed kararı alıncaya kadar durdurulur.
    Bakanlık Tavuk Çiftliklerinin kapasitesine göre liste yayınlamıştır Ek:2 listesi kapsamına giren Tavuk Yetiştiriciliği madde 30 ç bendi kapsamında Bir üretim periyodunda 20.000 adet ve üzeri Tavuk Yetiştiriciliği yapacaksa Çed yeterlilik belgesi olan bir firmadan (Firmamız Çevmed Yeterlilik Belgesine sahiptir) Proje hazırlatıp Tavuk Çiftliği Proje Tanıtım Dosyasını anlaştığı firma aracılığı ile İl Çevre ye sunmak zorundadır.Sunulan Proje İl Çevre tarafından incelenir uygun bulunması ile Çed Belgesi verilir

Çed Ek-2 listesi madde:
    30- Hayvan yetiştirme tesisleri:
    a) 500 baş ve üzeri büyükbaş yetiştirme tesisleri,
    b) 2.500 baş ve üzeri küçükbaş yetiştirme tesisleri,
    c) Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların birlikte yetiştirilmesi, (500 büyükbaş ve üzeri, 1 büyükbaş=5 küçükbaş eşdeğeri esas alınmalıdır)
    ç) Kanatlı yetiştirme tesisleri [(Bir üretim periyodunda 20.000 adet ve üzeri tavuk (civciv, piliç, ve benzeri) veya eşdeğer diğer kanatlılar) (1 adet hindi = 7 adet tavuk)],
    mdfta9411
Lütfen bekleyin...
X