Duyuru

Daralt
Henüz duyuru yok.

Yeraltı İşletme Tasarımları ve Fizibilite Raporu

Daralt
X
  • Süzgeç
  • Zaman
  • Göster
Tümünü Temizle
yeni yazılar

• Yeraltı İşletme Tasarımları ve Fizibilite Raporu

Yeraltı işletmesi üretim faaliyetleri kapsamında elde edilen veriler ışığında belirlenen kat planları çeşitli programlar ile 3 boyutlu hale getirilerek havalandırma tasarımları ön değerlendirmelerine hazır hale getirilmektedir. İşletmede çalışan kişi sayısı, toz faktörü ve kullanılabilecek ekipmanlar detaylı olarak incelendikten sonra yeraltı havalandırma planlaması yapılabilmektedir.

Yapılacak yeraltı havalandırma tasarımları aşamasında ise;
    • Havalandırma modellerinin hızlı ve detaylı bir şekilde oluşturulması
    • Havalandırma sistemlerinin makine ekipmanların güçlerine, kullanılabilirlik ve fayda yüzde değerlerine bağlı olarak hava miktarlarının belirlenmesi
    • Fan seçimi ve havayolu boyutlarının optimizasyonu
    • Vantilatörlerin üretim öncesi ve üretim sırasındaki günlük ilerlemelerinin belirlenmesi
    • Hava miktarları sınır değerlerin oluşturulması, toplam gerekli hava miktarının belirlenmesi,
    • Maksimum ve minimum hava hızlarının madenin gelişimine bağlı olarak sınır değerlerinin oluşturulması
    • Maliyet etkilerinin yaratılması ve güvenli havalandırma tasarımları
    • Sıcaklık, soğukluk ve nem tasarımları
    • Hava akımının kontrol edilmesi
    • Gazlar, kirleticiler ve toz patlamalarının simülasyonu
    • Maden yangınları ve acil senaryoların oluşturulması gibi işlemler göz önünde tutulmaktadır.
    Gerekli bilgi ve detaylar için bize ulaşabilirsiniz;

Çev-Med Çevre olarak ÇED Raporu hazırlama (ÇED Belgesi alma), Maden izinleri (Yetkili Tüzel Kişilik), Çevre Danışmanlık ve Enerji Yatırım hizmetleri konusunda bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir firma olarak çözüm ortağınız olmakta olup, her türlü soru ve bilgilendirme için aşağıdaki irtibat numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

ÇEV-MED ÇEVRE

İletişim Bilgileri;
    Adres: Çayhane Sokak 27/10 Gaziosmanpaşa
    Çankaya / ANKARA
    Telefon: 0312 448 25 22 / 0312 448 25 18
    Faks: 0312 448 25 23
    Eposta: info@cevmed.com.tr

ÇEVMED | ÇED Hizmetleri | Çevre Danışmanlık
    http://www.cevmed.com.tr
    ÇED Yeterlilik Yönetmeliği Kapsamında Proje Tanıtım Dosyası, ÇED Raporu Hazırlanması ve Çevre Danışmanlık Hizmetleri
    mdfta9411
Lütfen bekleyin...
X